VI Jesienny Turniej Tenisa Stołowego i Warcabów 8 listopada

W niedzielę 08.11.2015r. w Ortelu Królewskim Pierwszym odbył się „VI Jesienny Turniej Tenisa Stołowego i Warcabów”. Uczestnicy brali udział w 3 konkurencjach: tenis stołowy, warcaby i rzut do tarczy. Każdy zawodnik mógł brać udział w swojej kategorii wiekowej oraz OPEN. Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem był Jakub Ustymowicz zwyciężając w 3 kategoriach. Zawodnicy za pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale i dyplomy. Każde dziecko niezależnie od zajętego miejsca otrzymało nagrodę pocieszenia ufundowaną przez Komisję Przeciwdziałania Alkoholowego Gminy Piszczac oraz słodkości podarowane przez Księdza Proboszcza Roberta Grzelaka. Sędzią zawodów była pani Marzena Niedźwiedź, dzięki której zawody odbyły się w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Impreza została zorganizowana przez LSSKiW „Korona” i sołectwo Ortela Królewskiego Pierwszego. Zawodnicy grali o puchary:

·         Wójta Gminy Piszczac p. Kamila Korzuchowskiego

·         Przewodniczącego Komisji Przeciwdziałania Alkoholowego Jacka Szczepaniaka

·         Proboszcza Parafii Ortel Królewski ks. Roberta Grzelaka

·         Sołectwa Ortel Królewski Pierwszy

·         Ochotniczej Straży Pożarnej w Ortelu Królewskim

·         Właściciela Zakładu Kamieniarskiego w Ortelu Królewskim Drugim Marka Panasiuka

·         Przewodniczącego Rady Gminy Piszczac Grzegorza Panasiuka

·         Stowarzyszenia LSSKiW „Korona”

Zawody miały na celu popularyzacje sportu w środowisku wiejskim oraz zapewnienie mieszkańcom wsi czynnego wypoczynku i sportowego współzawodnictwa.