Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Obecny Rok Liturgiczny przeżywany pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”   (Mk 1,15b).   Symbolem Roku jest „Krzyż”. Włącza się on w przygotowanie do przeżywania 1050 rocznicy chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w 2016 roku. Program kolejnego roku duszpasterskiego zachęca każdego chrześcijanina do odkrycia wartości, jakie niesie w sobie nawrócenie i przemiana życia. Wszyscy zdążamy do Niebieskiej Ojczyzny, dlatego w wędrówce potrzebne są nam momenty na refleksję i weryfikację swojego życia. Każdy z nas jest zaproszony, aby pogłębił osobistą więź z Jezusem Chrystusem poprzez pogłębione poznanie, pełniejsze pokochanie i wierniejsze naśladowanie. Dobrym sposobem ku temu jest praktyka regularnego czytania Pisma świętego, przez które Bóg objawia nam prawdę o sobie samym. Zbliżająca się 1050. rocznica chrztu Polski jest też idealną okazją do ponownego przeżycia i uświadomienia sobie wartości łaski sakramentów inicjacji, przede wszystkim chrztu świętego. Ważne, aby nie zatrzymywać się tylko na fakcie bycia ochrzczonym, ale poprzez kształtowanie postaw duchowych i moralnych zgodnych z wyznawaną wiarą, zaangażować się w pełni w życie Kościoła, i ukazywać na co dzień świadectwo życia chrześcijańskiego.