Instalacja Relikwii Męczenników Podlaskich 06.04. 2014 r

W dniu 6 kwietnia 2014 r w naszej parafii, w kościele zbudowanym przez Unitów, nastąpiła instalacja Relikwii Męczenników Podlaskich. Wprowadzenia dokonał proboszcz parafii Pratulin, Kustosz Sanktuarium Męczenników Podlaskich ks. Marek Kot. Po wniesieniu relikwii do świątyni, ks. proboszcz Sławomir Brodawka zawierzył wspólnotę parafialna Męczennikom, aby Oni stali się przykładem wiary i wierności Bogu, orędowali za nami przed tronem Wszechmogącego.

Akt obrania Męczenników Podlaskich

za patronów naszej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim

Błogosławieni Męczennicy Podlascy, dzisiaj obieramy Was za patronów naszej parafii.

Zawierzamy Wam, Waszemu wstawiennictwu i opiece cała naszą wspólnotę: kapłana, wszystkie rodziny, osoby żyjące samotnie, młodzież, dzieci, cierpiących, zagubionych, każdą osobę bez wyjątku. Wszystkie Nasze: troski, radości, smutki, problemy, każdą naszą sprawę.

Prosimy Was, abyście byli naszymi orędownikami przed Bogiem w Trójcy Jedynym, wypraszali potrzebne łaski: Kościołowi, Ojcu Świętemu, Pasterzom, Ojczyźnie, diecezji, całej wspólnocie  parafialnej.  Abyście byli naszymi obrońcami przed mocami piekielnymi.

Przez swoją wierność Bogu i męczeństwo wypraszajcie nam silną wiarę, abyśmy byli świadkami Jezusa, Naszego Pana i Zbawiciela i żyli według Ducha.    Amen.

Błogosławieni Męczennicy Podlascy –módlcie się za nami.

Ortel Królewski 06 kwietnia  2014 r.