Niedziela Palmowa 1 kwietnia 2012 r

Uroczystą Mszę św. w Ortelu Królewskim, która poprzedziła rozstrzygnięcie „II Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, celebrował ks. Jerzy Pietrzak. Uczestniczyli w Niej: pan Wójt Gminy Piszczac Jan Kurowski, przedstawiciele urzędu Gminy, radni zaproszeni goście, uczestnicy konkursu i parafianie. Po poświęceniu palm ruszyła procesja z palmami w koło kościoła.

Po Eucharystii odbył się koncert Pieśni Pasyjnej w wykonaniu Kapeli Podlaskiej z Siemiatycz, który uświetnił uroczystości - posłuchaj.

Po koncercie w Ortelu Królewskim Drugim nastąpiło rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu "Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną".