II Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną - 1 kwietnia 2012

W dniu 1 kwietnia 2012 w Ortelu Królewskim odbył się II Gminny Konkurs "Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną".
Konkurs rozpoczął się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej
w Ortelu Królewskim, po której odbył się koncert Pieśni Pasyjnej w wykonaniu Kapeli Podlaskiej z Siemiatycz.
Rozstrzygnięcie konkursu przeprowadzono w odnowionej świetlicy w Ortelu Królewskim Drugim. Palmy oceniano w trzech kategoriach jako: praca zbiorowa, indywidualna osób dorosłych oraz indywidualna dziecięca.

Nagrodzono:
W kategorii prac zbiorowych:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Ortela Królewskiego Drugiego
II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy Małej
III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeniewicz

Wyróżnienie:
Koło Gospodyń z Wyczółek
Szkoła Podstawowa z Dobrynki

W kategorii indywidualnej dorosłych:
I miejsce - Pani Irena Dowhun z Ortela Królewskiego Drugiego
II miejsce - Pani Marta Samociuk z Piszczaca

W kategorii dziecięcej:

I miejsce - Agata Marczuk z Ortela Królewskiego Drugiego
II miejsce - Aleksandra Jarocka z Dobrynki
III miejsce - Amelia Korneluk z Dobrynki

Wyróżnienie:
Klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Dobrynce
Aleksandra Samociuk ze Szkoły Podstawowej w Piszczacu
Nagrodę specjalną otrzymał Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu.

W ramach konkursu został zorganizowany kiermasz wielkanocny przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń. Można było zobaczyć rękodzieło w formie: stroików, pisanek, robótek szydełkowych.
Panie udzieliły instruktażu wykonania rękodzieła prezentowanego przez siebie.
Wójt Gminy Piszczac Pan Jan Kurowski ufundował nagrody zwycięzcom oraz wszystkim małym uczestnikom, a panie z Kół Gospodyń przygotowały słodki poczęstunek.
Na Święto Palmy do naszej gminy przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Bialskiego pan Jan Bajkowski, Wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Lubelskiego pan Riad Haidar, radni z gminy Piszczac z panem wójtem na czele. Wójt składał wszystkim gorące podziękowania za zorganizowanie oraz pracę włożoną w wykonanie palm jak również za całą działalność i kreatywność Kół Gospodyń w Gminie Piszczac.

Koncern Pieśni Pasyjnej - posłuchaj